بازار دارایی فکری فرابورس ایران

6
1
8
روز
1
6
ساعت
5
1
دقیقه
3
2
ثانیه

sponsering

tarhha

park

fan bazar

boomerang

 iitm-logo

برگزارکنندگان

برگزار کننده فستیوال: مرکز فن بازار ملی ایران

مرکز فن بازار ملی ایران

در راستای دستیابی به اهداف كلان و چشم‌انداز 1404 كشور در تحقق پیشتازی علمی و فناوری ج.ا.ایران در منطقه، نهادسازی و ایجاد ساختارهایی برای ترویج، ارتقاء و توسعه تعاملات و تبادلات فناوری در كشور، امری ضروری و بی‌بدیل می‌نماید. از جمله نهادها و ساختارهای دستیابی به این مهم در كشور، فن‌بازارها می‌باشند.
مركز فن‌بازار ملی ایران، مستقر در پارك فناوری پردیس، فعالیت خود را از سال 1383 به‌منظور ایجاد بستر توسعه و انتقال فناوری در كشور آغاز نموده و بر پایه ظرفیت‌سازی و انجام برنامه‌های ترویجی طی یك دوره ده‌ساله، هم‌اكنون به‌عنوان بزرگترین بانك اطلاعات فناوری كشور، از جایگاه مناسبی برای انجام این ماموریت برخوردار می‌باشد.
به استناد ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص مسئولیت اجرایی اقدا‌م ملی«ساماندهی فن‌بازارهای عمومی و ایجاد فن‌بازارهای تخصصی در حوزه‌های اولویت‌دار كشور» از راهبرد كلان 1 و 3  نقشه جامع علمی كشور، و سپس ابلاغ این موضوع به مركز فن‌بازار ملی ایران، مسئولیت توسعه انواع فن‌بازارها از جمله فن‌بازارهای منطقه‌ای، تخصصی و دانشگاهی و نیز ساماندهی فن‌بازارهای عمومی موجود بر عهده این مركز می‌باشد.

از جمله اقدامات مركز فن‌بازار ملی ایران در عرصه ملی و بین‌المللی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
• ایجاد و توسعه پرتال مركز فن‌بازار ملی ایران به عنوان مرجع اطلاعات فناوری كشور با بیش از 12000 عضو و بیش از 8000 داده فناورانه در حوزه عرضه و تقاضای فناوری و محصولات پیشرفته از سراسر كشور (تا پایان مرداد 94)
• همكاری با سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان ثبت اسناد و املاك كشور و شركت فرابورس ایران، در راه‌اندازی «بازار دارایی فكری» برای انجام و مدیریت معاملات مصادیق مالكیت فكری
• طراحی و اجرای طرح «لیزینگ محصولات دانش بنیان» بر مبنای تفاهم‌نامه همكاری و استفاده از منابع صندوق نوآوری و شكوفایی و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور توسعه بازارهای داخلی شركت‌های دانش‌بنیان.
• ایجاد و راه‌اندازی فن‌بازارهای منطقه‌ای در 13 استان در قالب دفاتر شبكه فن‌بازار ملی ایران به منظور توسعه و تسهیل ارائه خدمات به شركتهای فناور در استان‌ها ( تا پایان شهریور ماه 94)
• برگزاری «نشست‌‌های تخصصی تبادل فناوری» در سطح بین‌المللی و با هدف رفع نیازهای فناوری شناسایی‌شده در صنایع بر اساس اولویت‌های كشور و كمك به روند ارتقاء سطح فناوری‌های داخلی  
• برگزاری «تورهای تخصصی فناوری» با اعزام گروه‌هایی از متخصصین داخلی در حوزه‌های اولویت‌دار و مورد نیاز كشور برای رصد رویدادهای فناورانه سایر كشورها و ایجاد زمینه همكاری‌های بین‌المللی
•  طراحی و راه‌اندازی شبكه بین‌المللی انتقال فناوری بین كشورهای عضو گروه دی-هشت با نام اختصاری TTEN و ایجاد زیرساخت عملیاتی برای انجام مبادلات فناوری بین این كشورها از طریق سامانه www.d8tten.org

کارگزار تبادل فناوری فستیوال: بومرنگ(شبکه خدمات نوآوری)

بومرنگ
بومرنگ
با دارا بودن شبکه اطلاعاتی و ارتباطی بزرگ با نوآوران و فناوران صنایع مختلف و ارتباط با شبکه‌ها و دفاتر انتقال فناوری در خارج از کشور، زمینه مناسب تأمین نیازهای نوآورانه و فناورانه بنگاه‌های تولیدی و تجاری به منظور کاهش ریسک سرمایه‌گذاری و هزینه‌های تحقیق و توسعه در افزایش توانمندی‌های بنگاه‌ها را فراهم می‌نماید.

مزیت‌های ارتباط با بومرنگ
1. کاهش زمان، هزینه و ریسک در شناسایی و تأمین فناوری و نوآوری
2. اطلاع از فرصت‌های نوآوری و سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف
3. دریافت سبدی از طرح‌ها، فناوری‌ها و راهکارهای مختلف نوآورانه برای یک نیاز/ مسئله فناورانه
4. تبادل فناوری در فضایی مطمئن با حفظ محرمانگی اطلاعات و حقوق طرفین و دریافت مشاوره‌های حقوقی و تجاری در این زمینه 5. افزایش شبکه نوآوران و فناوران بنگاه‌های تولیدی و تجاری

خدمات بومرنگ
1. شناسایی نیازهای فناورانه تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران و رفع آن‌ها از طریق شبکه علمی و فناوری با رویکرد نوآوری باز
2. ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در قالب فناوری‌های نوین و دانش‌بنیان به تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران
3. ارائه خدمات تخصصی نوآوری، تجاری‌سازی و انتقال فناوری
 4. برگزاری رویدادهای تخصصی سرمایه‌گذاری و تبادل فناوری در حوزه صنایع مختلف

کارگزار اجرایی: فن بازار بین‌الملل ایرانیان

iitm logo
معرفی
انتقال و جذب تكنولوژي در كشورهاي در حال توسعه ، مقوله پيچيده‌اي است كه هم از نظر علمي و هم از جنبه ابعاد فرهنگي ، سياسي و اقتصادي سال‌هاست نه فقط در اين كشورها، بلكه بسياري از مجامع پژوهشي غرب و سازمان‌هاي بين‌المللي را به خود مشغول داشته است. سطح تكنولوژي‌هاي كشورهاي پيشرفته و كشورهاي در حال توسعه فاصله محسوسي دارد. براي كاستن فاصله تكنولوژي كشورهاي پيشرفته و كمتر توسعه يافته، انتقال تكنولوژي يك لازمه انكار ناپذير است. انتقال تكنولوژي با روش‌هاي مختلف و وسائل مختلف امكان‌پذير است كه با توجه به موقعيت انتقال دهنده تكنولوژي و انتقال گيرنده تكنولوژي مشخص مي‌شود. لذا شركت فن‌بازار بين‌الملل ايرانيان به عنوان يكي از شركت‌هاي عضو پارك فناوري پرديس تنها مجموعه‌اي است به طور جامع به بررسي اين مقوله پرداخته و با اتكا به تخصص و توانمندي‌هاي داخلي و همچنين نيروهاي تحصيل كرده اقدام به برنامه‌ريزي و گام نهادن در اين عرصه نموده است. تشكيل اين شركت از سال 1386 در دست اقدام بوده و در حال حاضر در حوزه‌هاي تخصصي فوق فعاليت دارد.

خدمات
• مدیریت طرح های فناوری
اين بخش شامل طراحي، برنامه‌ريزي و اجراي كليه پروژه‌هاي پيش‌بيني تكنولوژي، مذاكرات تخصصي، ارزيابي تكنولوژي، عقد قراردادها، انتقال تكنولوژي، مستندسازي و نظارت بر حسن انجام كار مي‌باشد. در واقع شركت فن‌بازار بين‌الملل ايرانيان به طور كامل از ابتداي طرح‌هاي فناوري تا كسب نهايي دانش فني مجموعه‌هاي متقاضي را همراهي مي‌نمايد.

• مجری تورهای فناوری
از موثرترين برنامه‌ها در راستاي توسعه فناوري بوده كه سبب تعامل مستقيم، حضور در محيط و درك بهتر شرايط و ويژگي‌هاي تكنولوژي فيمابين طرفين عرضه و تقاضاي تكنولوژي مي‌گردد. تورهاي فناوري سال‌هاست كه از سوي كشورهاي توسعه يافته جهان در حال برگزاري بوده و دستاوردهاي فوق‌العاده‌اي براي مجموعه‌هاي بهره‌مند از آنها به همراه داشته است. از آنجا كه خلاء چنين برنامه‌هايي با توجه به رشد فزاينده تكنولوژي و فناوري‌هاي نوين به وضوح در كشور احساس ميشد، شركت فن‌بازار بين‌الملل ايرانيان به عنوان اولين و تنها مجري تخصصي اين تورها پس از كسب مجوزهاي لازم و جلب حمايت مراكز فناوري داخلي و خارجي، پيشگام در رفع اين نياز در سطحي ملي شده است.

• برگزاری نشست های فناوری
اين نشست‌ها با هدف افزايش دانش فني در صنايع مختلف و با تاكيد بر توسعه فناوري شركت‌هاي دانش‌بنيان داخلي برگزار مي‌شود. برنامه‌ريزي اين نشست‌ها به گونه‌اي بوده كه سبب افزايش تعامل متقابل شركت‌كنندگان شده و زمينه لازم براي تعريف همكاري و طرح‌هاي مشترك فناوري فيمابين اين مجموعه‌ها را ايجاد نمايد.

poster arayeshi 3 icon

poster rang2 icon

festival varzeshi icon3

polymer2 ico

sinapress

bazar sanaye ghazaei

bazardarayee park  
   

دریافت اخبار فستیوال از طریق پیامک و ایمیل

 1. شماره تلفن همراه(*)
  لطفاً شماره تلفن همراه را وارد نمائید.
 2. نشانی پست الکترونیکی(*)
  ایمیل وارد شده معتبر نمیباشد.
 3. نام و نام خانوادگی(*)
  لطفاً نام را وارد نمائید.
 4. کد امنیتی:(*)
  کد امنیتی:
  کد وارد شده معتبر نمیباشد. لطفاً مجدداً تلاش نمائید.

telegram membership

      park  bazardarayee  Sazman Sabt bonyad nokhbegan Sandogh Tose fanavari Novin anjoman pelastic  APCHEN Farsi polymer petro rangOpooshesh lastic logo